Pestovateľstvo a spracovanie liečivých rastlín

Zaoberáme sa pestovaním a spracovaním liečivých rastlín do bylinných sypaných čajových zmesí.

Firma FYTO-HOREHRON má sídlo v Banskej Bystrici. Zmesi bylinných čajov sú len z lokálnych liečivých rastlín, ktoré si dopestujeme na vlastných záhradách, prípadne nazbierame pri prechádzkach po Horehroní a po okolí Banskej Bystrice. Sme samovýrobcovia a na pestovanie a spracovanie byliniek nepoužívame žiadne chemické prísady alebo hnojivá a ani žiadne konzervačné látky. Každú sezónu dávame sušinu na rozbor ÚVZ v Banskej Bystrici a sme na výsledky patrične hrdí. Dávame si každý rok veľmi záležať na dodržiavanie organických a bio pestovateľských a spracovateľských noriem a štandardov.

Byliny majú mierny účinok a sú vhodné ako doplnková liečba i ako prevencia pri liečení ľahších foriem ochorení. Možno ich odporúčať hlavne na dlhodobú terapiu. Liečivé účinky rastlín závisia od ich kvality a vlastností, ale hlavne od spôsobu použitia.

Naše čaje pripravujeme podľa vopred určených receptúr. Miešame ich často v rôznom váhovom množstve, pretože rozdielny pomer je veľmi dôležitý. Pri zvyšovaní liečivých účinkov v čajovej zmesi určuje charakter čajov hlavná účinná látka. Potom využívame zložky pomocné, ktoré sa pridávajú pre úpravu vône, chuti a vzhľadu čaju.

Droga je poskytovaná rôznymi časťami materskej rastliny. Sú to napr. vňať (herba), list (fólium), kvet (flos), plod (fruktos) alebo koreň (radix).

V návode na prípravu máme vždy uvedené množstvo bylinných zmesí a vody. Spôsob prípravy a doporučený čas na lúhovanie je potrebné dodržiavať.

Bylinné čaje vo všeobecnosti nesladíme. Len u čajov na ochorenie dýchacích ciest, proti kašľu a prechladnutiu použijeme med.

Po 4-6 týždňoch užívania jedného druhu čaju je potrebné urobiť 1-2 týždennú prestávku.

Ak máte záujem o ďalšie informácie alebo o odborné poradenstvo, napíšte nám prosím email na :

poradenstvo@fytohorehron.sk
 
Ak si chcete objednať niečo z našej ponuky, vyplňte prosím objednávkový formulár.

Novinky


Kalendár podujatí

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
p
u
s
š
p
s
n
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

objednávky a poradenstvo

adresa Dr. Edita Gabajová
Poľná 58
Banská Bystrica
974 05
pevná linka 048 / 413 54 51
mobilný telefón 0908 476 471
email objednávky
web stránka www.fytohorehron.sk

TOPlist