Cítim sa ako kráľovná, moje kráľovstvo sú moje bylinkové záhrady, lúky a lesy na Horehroní a v okolí Banskej Bystrice a moji poddaní sú repík, pamajorán, ľubovník, skorocel, materina dúška, mäta a iní.

Hlavnou činnosťou našej rodinnej firmy je pestovanie a spracovanie liečivých rastlín do bylinných sypaných čajových zmesí. Firma začala svoju činnosť v júni r. 2006. Sídlo firmy je v Banskej Bystrici – časť Radvaň.

Majiteľka firmy Dr. Edita Gabajová absolvovala na univerzite tretieho veku štúdium v odbore fytoterapia a už počas štúdia spoločne s prednášajúcim MUDr. Karolom Mikom tvorili základy pre receptúry regionálnych čajových zmesí. V tomto období sme začali pestovať potrebné liečivé rastliny na našich vlastných záhradách.

Pestovanie, zber, spracovanie a celá ostatná činnosť vo firme je vykonávaná len členmi rodiny, nakoľko manžel majiteľky je tiež lekár – fytoterapeut. Firma liečivé rastliny nevykupuje. Snažíme sa spracovávať len vlastné liečivé rastliny a vytvoriť čajové zmesi len z vlastnej produkcie. Výsev a predpestovanie uskutočňujeme v skleníku. Pri pestovaní nepoužívame žiadne hnojivá ani postreky.

Čajové zmesi predávame väčšinou na trhoviskách a verejných priestranstvách. Predaj je samozrejme spojený s poradenstvom a ukážkami. Predaj uskutočňujeme taktiež cez internet a dobierkovou službou.

Firma Fytohorehron sa každoročne zúčastňuje výstavy Agrokomplex v Nitre. Máme taktiež stánok na Radvanskom jarmoku v Banskej Bystrici a na predajných podujatiach v Banskej Štiavnici, Handlovej a Prievidzi. Pôsobili sme aj v rozprávkovej dedine Habakuky na Donovaloch. V zimných mesiacoch predávame čajové zmesi v obchodnom dome Prior v Banskej Bystrici.

Dr. Edita Gabajová

Majiteľka firmy pochádza z Horehronia. Vyrástla v lesníckej rodine a nadviazala na rodinnú tradíciu – poznanie liečivých rastlín a ľudové liečiteľstvo. Mnohé poznatky o liečivých rastlinách a o ich spracovaní získala pri osobných stretnutiach s liečiteľmi z oblasti Turca, Horehronia, a tiež v spolupráci s farmaceutickou fakultou v Bratislave – katedra liečivých rastlín (RNDr. Ján Stano CSc).

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

objednávky a poradenstvo

adresa Dr. Edita Gabajová
Poľná 58
Banská Bystrica
974 05
pevná linka 048 / 413 54 51
mobilný telefón 0908 476 471
web stránka www.fytohorehron.sk

Novinky


TOPlist